DWUP - CIiPKZ - Banerek [ v 02 e ] - Strona główna.jpg
ciipkz-topn.png
banero.jpg
CBOP2.jpg
facebookciipkz.jpg
Opcje zaawansowane
 
Kwiecień 2025
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Harmonogram zajęć na II kwartał 2025 roku

 

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu


Harmonogram zajęć II kwartał 2025 roku

 



Warsztaty otwarte

Bezpłatne porady grupowe, dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia poprzedzającego rozpoczęcie zajęć. Minimalna liczebność grupy na szkoleniu stacjonarnym wynosi 8 osób.

Nabór: e-mail: lub telefonicznie:74 88 66 539, 522, 526, 537, 548


 

KWIECIEŃ

09.04.2025 r.       0930 – 1200    

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej


23.04.2025 r.       0930 – 1200    

Praca na Twoich zasadach – odkryj, co naprawdę chcesz robić

 


 

MAJ

07.05.2025 r.        0930 – 1200       

Motywacja, planowanie i organizacja pracy własnej


21.05.2025 r.        0930 – 1200       

Skuteczne sposoby poszukiwania pracy

 


 

CZERWIEC

04.06.2025 r.        0930 – 1200        

„Chłopska gra biznesu” – trening postaw przedsiębiorczych /propozycja dla grupy min. 12 osobowej/


18.06.2025 r.        0930 – 1200        

W drodze ku przyszłości. Warsztaty zawodoznawcze z wykorzystaniem VR

 


 

Miejsce szkolenia: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, sala nr 4

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, ul. Ogrodowa 5b, Wałbrzych

Termin warsztatów koliduje z Twoimi planami?

Umów się na bezpłatną konsultację indywidualną.

Nie możesz do Nas przyjechać?  Skorzystaj z poradnictwa na odległość

Kontakt TUTAJ


Warsztaty zamknięte (dla zorganizowanych grup)

Centrum prowadzi bezpłatne zajęcia dla zorganizowanych grup. Miejsce szkolenia/działania: zgodnie z potrzebami i możliwościami organizatora szkoleń /w siedzibie DWUP lub Instytucji zgłaszającej/.

Kontakt w sprawie szkoleń: e-mail: lub telefonicznie:74 88 66 539, 522, 526, 537, 548

Przykładowa tematyka szkoleń:

Gotowi na pracę

Jednodniowe warsztaty skierowane do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz innych zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy, wyzwolenie nowego sposobu myślenia o procesie zmian zachodzących na rynku pracy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają specyfikę lokalnego rynku pracy, oczekiwania i wymagania lokalnych pracodawców, poznają  techniki i metody poszukiwania pracy oraz techniki rekrutacyjne.

Mindfulness jako technika wspierająca efektywność na rynku pracy

Głównym celem przygotowanego programu będzie wprowadzenie do wiedzy o umiejętnościach społecznych, szczególnie związanych z działaniem pod presją czasu i w sytuacjach stresogennych oraz  przydatnych w prewencji wypalenia zawodowego. Celem będzie również wprowadzenie zmian w emocjach związanych z bycie m w trudnych sytuacjach społecznych – zmniejszenie doświadczanego napięcia, uzyskanie lepszej kontroli nad emocjami a także zwiększenie zakresu umiejętności praktycznych - uczestnictwo w sesji relaksacyjnej.

Samodzielny na rynku pracy

Zajęcia z osobami bezrobotnymi  z zakresu nabycia umiejętności poszukiwania pracy i pobudzania aktywności na rynku pracy. Celem zajęć jest nabycie  podstawowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy.

Znajdź i  utrzymaj pracę

Zajęcia z osobami bezrobotnymi  z zakresu nabycia umiejętności poszukiwania pracy i pobudzania aktywności na rynku pracy. Celem zajęć jest nabycie  podstawowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy.

W drodze ku przyszłości. Warsztaty z wykorzystaniem KZZ

Propozycja dla osób młodych, wkraczających na rynek pracy, ale również dla długotrwale bezrobotnych dla których odkrywanie własnego potencjału zawodowego, określanie predyspozycji i zainteresowań zawodowych, kompetencji oraz umiejętności może być kamieniem milowym umożliwiającym wejście na rynek pracy.

„Chłopska gra biznesu” – trening postaw przedsiębiorczych

Warsztaty z badaniem postaw przedsiębiorczych osób wkraczających na rynek pracy i edukacji. Strategiczna gra „Chłopska Szkoła Biznesu”  pozwoli na praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych istotnych na rynku pracy. W trakcie rozgrywki uczestnicy poznają mechanizmy zachodzące na wolnym rynku z wykorzystaniem umiejętności negocjacyjnych.

Samodzielność na rynku pracy

Zajęcia warsztatowe głównie dla osób  długotrwale bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym (z tytułu niepełnosprawności, bezdomności, in.). Program szkolenia  obejmuje m.in. analizę własnego potencjału, badanie predyspozycji zawodowych, kompetencji i umiejętności, przygotowanie do aktywnego poszukiwania pracy, naukę opracowywania dokumentów aplikacyjnych, trening komunikacji interpersonalne i asertywności.

Zarządzanie sobą w czasie

Zajęcia warsztatowe z zakresu organizacji czasu pracy przeznaczone są dla osób zainteresowanych poprawą własnej efektywności. Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom wiedzy dotyczącej warunków koniecznych osiągania założonych celów. Pokazujemy, w jaki sposób efektywnie gospodarować własnym czasem,  uczymy metod pomocnych w analizowaniu zadań, a także wytyczaniu celów i ustalaniu harmonogramów działań.

Zarządzanie stresem – radzenie sobie w trudnych sytuacjach

Celem szkolenia będzie wprowadzenie zmian  w emocjach  związanych z byciem w trudnych sytuacjach społecznych – zmniejszenie doświadczanego napięcia, uzyskanie lepszej kontroli nad emocjami a także zwiększenie zakresu umiejętności praktycznych - uczestnictwo w sesji relaksacyjnej.

Trening aktywnego wejścia na rynek pracy

Warsztaty skierowane do uczniów i studentów ostatnich lat.  Cel spotkania - zapoznanie młodzieży z  lokalnym rynkiem pracy, przygotowanie do samodzielnego i aktywnego  poszukiwania zatrudnienia.

Autoprezentacja dla poszukujących pracy

Jeśli chcemy być postrzegani, jako najbardziej odpowiedni kandydaci do pracy, powinniśmy zawczasu zadbaj o każdy szczegół, nie dać się zaskoczyć i wykorzystać każdą okazję by zaprezentować się profesjonalnie. Podczas szkolenia zwrócimy uwagę na sposoby radzenia sobie z tremą. Podpowiemy, jak odpowiednio zadbać o swój wizerunek i przygotowanie merytoryczne niezbędne podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Następne spotkania w sprawie pracy przestaną kojarzyć się negatywnie, a staną się  świetną okazją do sprawdzenia i rozwoju umiejętności interpersonalnych.

Wprowadził: Lidia Wiśniewska
utworzono: 28-02-2025
ostatnia modyfikacja: 28-02-2025
Strona główna
Powrót
Drukuj
Pobierz PDF
Wypowiedz się