Nowoczesny doradca zawodowy w PSZ.
Projekt realizowany w ramach: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jako projekt DWUP, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie.
Cel
Wyposażenie pracowników służb zatrudnienia w profesjonalną wiedzę, nowoczesne techniki, narzędzia i metody w dziedzinie doradztwa, których wymaga nowelizowana Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz standardy usług doradczych.
Grupa docelowa
Pracownicy publicznych służb zatrudnienia z terenu Dolnego Śląska – doradcy zawodowi zatrudnieni w CIiPKZ, doradcy zawodowi z PUP, liderzy Klubów Pracy z PUP i doradcy EURES.
Realizacja szkoleń:
1.Coaching jako nowoczesna metoda w pracy doradcy zawodowego
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników projektu wiedzy i praktycznych umiejętności stosowania coachingu, jako metody pracy z klientem, która pozwala wspierać go w jego dążeniach do osiągania własnych celów, pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu jego potencjału i możliwości, stymuluje do samodzielnego odkrywania odpowiedzi i wypracowywania rozwiązań, motywuje do osobistego wysiłku przy rozwiązywaniu problemów związanych np. z karierą zawodową.
2.Szkolenie z zakresu przedsiębiorczości
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Doradcy nabędą umiejętność sporządzania biznes-planu, zdobędą wiedzę z zakresu rejestracji, kosztów prowadzenia, form opodatkowania różnych rodzajów działalności gospodarczej. Zdobyta wiedza będzie wykorzystywana przez doradców zawodowych w poradnictwie indywidualnym i grupowym dla klientów zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej.
3.Szkolenie z zakresu rekrutacji i oceny kandydatów do pracy
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy jak i konkretnych umiejętności prowadzenia skutecznej rekrutacji i selekcji kandydatów. Uczestnicy szkolenia, nabędą umiejętność prowadzenia profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej, stosowania nowoczesnych metod służących do oceny przydatności kandydata do pracy.
Okres realizacji projektu
wrzesień 2008r. – marzec 2009 r.